Atslodzes dienas katru mēnesi.
19. novembris, 2022 pl. 19:51,
Nav komentāru
19.-20. Novembris - ATSLODZES DIENA ORGANISMAM!
Atslodzes dienu var veikt vēl visu 20 datumu.
Katru vienpadsmito dienu pēc pilnmēness un vienpadsmito dienu pēc jauna mēness mūsu organisms ir īpaši atkarīgs no sajūtām, tam pieaug vēlme egoistiskā noskaņojumā izbaudīt un ekspluatēt apkārtējo pasauli. Tāpēc Vēdu pasaulē ir iekārtotas divas mēness dienas, kas tiek veltītas gavēnim un padziļinātai garīgajai praksei. Ja šajās dienās gavē, saņem lielus garīgos ieguvumus un attīra savu apziņu.
No sanskrita #Ekadaši nozīmē „vienpadsmit” („eka” tulkojams kā „viens”, „daši” no siev.dzimtas vārda „daša”- desmit)
11 skaitlis pats par sevi ir karmisks, līdz ar to mēs varam daudzas lietas norakstīt no sava karmas trauka un daudzas lietas sevī atklāt.
Tradicionāli Ekadaši dienā tiek ievērota vai nu badošanās (sausā vai ūdens), vai diēta, kas izslēdz graudus, sēklas un pākšaugus. Ir arī vērts padomāt, ka Vēdu kultūrā principā tādi ēdieni kā gaļa, zivis, olas, sīpoli, ķiploki un sēnes tiek uzskatīti par nelabvēlīgiem, tāpēc atturēšanās no tādiem ēdieniem Ekadaši dienā ir tikai labvēlīgi.
Tāpat nav ieteicams ziesties ar eļļu un gulēt pa dienu. Šajā dienā ieteicams atturēties arī no intīmās tuvības.
Ja cilvēks nav spējīgs Ekadaši dienā pilnībā atteikties no ēdiena, tad viņš drīkst dienas laikā paēst vienu reizi, tā viņš saņem pusi no gavēņa ieguvumiem.
Vai arī pakāpeniski samazināt pārtikas daudzumu, atturēties no pākšaugiem un graudiem. Tas ir kā sportā – necenties šturmēt citu augstumus, sacenties ar sevi. Šodien dari nedaudz vairāk, nekā varēji vakar.
Svarīgi saprast, ka šo dienu galvenais mērķis – ne tikai gavēt, bet gan izbrīvēt spēkus un laiku garīgajai praksei un #pašpilnveidošanās procesam, jo Ekadaši ir īpaši labvēlīgs tieši šiem mērķiem. Cilvēkiem ir garīga daba, bet mēs atrodamies materiālā jeb fiziskajā ķermenī. Tāpēc Ekadaši dienās ieteicams atbrīvot fizisko ķermeni, jo šajās dienās īpaši izpaužas pasaulīgā daba, un stiprinās garīgā altruistiskā daba.
Gavēņa nozīme ir atcerēties Dievu un būt Viņam pateicīgam.
Šajās īpašajās dienās ir labi skaitīt lūgšanas, lasīt mantras, dzīvot Dievam un kalpot Viņam.
Saskaņā ar leģendu, dievs Višņu, lai palīdzētu dzīvajām būtnēm atbrīvoties no negatīvās karmas, radīja iespēju gavēt Ekadaši dienā. Un, saskaņā ar uzskatiem, regulāri novērojot Ekadaši, var izlauzties no pārdzimšanas cikla un iegūt stāvokli, ko sauc par mokšu (atbrīvošanos). Un, saskaņā ar leģendu, daži tumšie spēki, kas nevēlas, lai dzīvās būtnes tiktu atbrīvotas no viņu ietekmes, tajā dienā atrada patvērumu labībā un pākšaugos, piepildot tos ar savu tumšo enerģiju. Un tas, kurš šajā dienā ēd graudus un pākšaugus, uzņems šo tumšo negatīvo #enerģiju.
Atceramies, ka nav vienas piemērotas receptes visiem. Lēmumu, kad un cik lielā mērā ievērot Ekadaši (vai neievērot), katrs pieņem pats.
Iesaku - Augļi ir mūsu organismam visbarojošākais ēdiens, izņemot tos, kam ir dažādu veidu sēnītes. Dārzeņiem ir attīrīšanas funkcija, un to ēšana palīdzēs organismam attīrīties no šlakvielām vai #toksīniem.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.